RuhSat #5

RuhSat #5
Algı,Modernizm,LGBT


Bir ara oturdum düşündüm. RuhSat serisini bitireyim mi diye. Konular tükenmiş,aklıma birşeyler gelmiyordu. Ama yo,hayır. Bizim ülke,geçenlerde de dediğim gibi,mevzu biter mi?
Üç gün önce Instagram'da on üç yaşında bir kızın profili çıktı karşıma. Galiba beni takip ediyordu,ilgimi çekti. Fotoğraflarına baktım LGBT konulu içerikler paylaşıyor. Ve adeta destekliyor LGBT yi. Bir düşündüm: Neden acaba? Şu güzelim ülkede küçücük bir kız çocuğu (erkek olsa da farketmez) neden batı kültürünün bize modernlik diye yutturduğu birşeyi desteklesin ki? Daha iyi anlayabilmek için "American Dream" in ne olduğunu araştıralım.
İnsan insan olalı rahat bir yaşam ve mutluluk ister. Bizim gibi sefil ülkelerin vatandaşları mutluluğu kredi ile aldıkları televizyonlarındaki Netflix filmlerinde gördükleri için mutluluk kaynana Amerika zannettiler. Onlar gibi düşünmek, onlar gibi yaşamak, onlar gibi olmak. Anladınız galiba. Modern olmak mutluluğun formülü. Yutturulan şey bu. Biz de yuttuk. Rahat bir gelecek her bir gencin isteği. " O geleceğe modern düşüncelere ulaşa bilirsin. Toplum Modernizmi seviyor. LGBT modernlikdir. Her gün bir kızla çıkmak ya da flört modernlikdir. İçki modernlikdir. Toplum ve insan seviyor böyle şeyleri. Sevmeyen gericidir. Toplum gericilere nefret eder. Ben de sevilmeliyim. Sevilerek değerli olmalıyım. Mutlu olmalıyım. "
Böyle düşünen gençler sayısız hesapsız ama cool görünmek için kendini böyle düşüncelere kaptıranlar da vardır.
Peki,cinsel azlığın ferdi olmak kötü bir şey mi? Neden kötü?
Açıklayalım: İnsan doğasına ve insan yapısına aykırı olan her bir davranış insanlık dışı bir şey. Doğaya baktığımızda tüm canlılar üremek ve nesil arttırmakla sorumludurlar. Tıpkı biz insanlar gibi. Boğanın boğa ile çiftleştiği ne zaman görüldü? Doğa dışı birşey. Erkeğin erkeğe sahip olması ya da kadınla kadının birlikte olması insanlık yapımız açısından ne kadar iğrenç. Ayrıca,konuya dünyamızın geleceği perspektifinden bakacak olursak,düşünelim: Dünyadaki her kes birer LGBT ferdi olursa? Erkek ve kadın diye yaratılış itibariyle bize verilen şu ki cins tamamen silinmiş olsa dünyamızdan? Sevgi sevgidir diyen ve sevgi kazanacak diyen insanların dünyamızı nasıl bir felakete sürüklediğini o zaman anlamış olacağız. Kara deliğe, asteroit e , uzaylıya falan ihtiyacımız kalmayacak artık. Kırmızı kitaba nesli kesilmekte olan daha bir canlının ismi yazılacak:"İnsan"
Sonuç olarak,yahu bir kendimize gelelim. Yeter artık! Bu nasıl düşünce? Kendi geleceğimiz için bizden sonra gelecek olan nesillerin hayatlarını berbat edemeyiz. Biliyorum,eğer okunacak ise linç edecekler yazımı. Kimler mi? Kendi özgür düşüncesi olmayan...Aman, neyse.

Sağlam düşünceli  bir gençlik ve mutlu gelecek dileği ile
Hoşçakalın...

SHIRINLI A.

Yorum Gönder

0 Yorumlar